BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Rozpoczynamy coroczną akcję „Podaruj…”

W tym roku, troszkę powspominamy naszą historię.

Dziewięć lat temu podjęliśmy decyzję o organizacji Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie. Wraz z podjęta decyzją pojawiło się pytanie: jak pozyskać dary do paczek świątecznych?

Nie mając doświadczenia, nie znając "wpływowych" osóbnależało zorganizować dużeprzedsięwzięcie, które nie mogło się nie udać. Problemem było pozyskanie środków finansowych na zakup potrzebnych rzeczy do paczek świątecznych, wymyśliliśmy więc zbiórki żywności w sklepach spożywczych.

Poszukując sposobów na pozyskanie darów do paczek dla dzieci, postanowiliśmy zrobić małe upominki dla naszych darczyńców. I tak powstała akcja „Podaruj…”. Co roku wymyślamy coś nowego, zawsze ręcznie robione przez nas. W pierwszym roku były to kwiatuszki, potem aniołki, pudełeczka, książeczki,… Pamiętacie?

I tak wspólnymi siłami, dzięki Waszej pomocy - wielu anonimowych darczyńcóworganizujemy już po raz 9 Opłatek Maltański w Rzeszowie. Dzięki Wam mamy możliwość w okresie świątecznym wesprzeć osoby potrzebujące. Osoby, dla których ta pomoc jest ogromna, które cieszą się z każdej drobnej rzeczy znajdującej się w paczce.

Oto nastał miesiąc listopad i po raz dziewiąty w naszym Kościele zaczynamy akcję „Podaruj…”. W tym roku pod hasłem „Promienie anielskiej dobroci niech rozświetlą święta potrzebującym…”. Chętni mogą zabrać do domu aniołka, który opatrzony jest karteczką z prośbą o zakup potrzebnych rzeczy do paczek.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję. Zbiórka potrwa do końca listopada.

Tekst: Małgorzata Frydrych