BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

IX edycja Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie przechodzi do historii…

10 grudnia, cóż to był za piękny i wspaniały dzień. To niedzielne przedpołudnie rozpoczęliśmy od zaopatrzenia osób starszych, schorowanych, niepełnosprawnych w posiłek, produkty na zimę i opłatek! Ależ to były spotkania! Krótkie, ale pełne ciepła, życzliwości i wzruszenia.

Po południu o godzinie 17.00 w Hilton Garden Inn Rzeszów odbył się Opłatek Maltański - spotkanie przy stole, kolędowaniu, radości!

W spotkaniu opłatkowym udział wzięli członkowie Zakonu Maltańskiego Pan Łukasz Jarski oraz Ojciec Marek Pieńkowski.

Opiekę duchową sprawował Ksiądz ppłk Grzegorz Golec - Proboszcz Parafii Wojskowo - Cywilnej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie.

Patronatu Honorowego rzeszowskiemu Opłatkowi udzielili: Ks. Biskup Jan Wątroba, Ks. Biskup Wiesław Lechowicz oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Konrad Fijołek.

Trio Smyczkowe Arco wraz z wokalistką Katarzyną Sikora wprowadziło nas wszystkich w radosny i refleksyjny nastrój Świąt Narodzenia Pańskiego.

Po wspólnej modlitwie, życzeniach i łamaniu się opłatkiem wszyscy zasiedli przy wigilijnym stole.Wieczór pełen wrażeń zakończył swoim przybyciem Święty Mikołaj, który wszystkim zgromadzonym wręczył ogromne torby pełne prezentów.

To były wspaniałe trzy godziny spędzone z drugim człowiekiem. Podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia ofiarujmy drugiemu człowiekowi swój czas. To coś pięknego, co każdy z nas może wykonać. Odłóżmy telefony, wyłączmy telewizor i skupmy się na bliskiej nam osobie, na rozmowie, na kolędowaniu. Tak niewiele potrzeba, aby wywołać radość, uśmiech i łzy wzruszenia u drugiego człowieka…

Przed nami jeszcze dwa intensywne dni. W wtorek odwiedzimy Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Górnie, gdzie wręczymy paczki zawierające artykuły do pielęgnacji niemowląt i zabawki oraz słodycze dla dzieci. Z pozostałych artykułów spożywczych został przygotowany miks paczek, które zostaną wręczone osobom starszym z miejscowości Krościenko Wyżne.

I na koniec jeszcze podziękowania.

Dziękujemy Kawiarni Słodkie Mecyje za przygotowanie pysznego placka, który został podany jako deser podczas kolacji wigilijnej.

Dziękujemy Trio Smyczkowe Arco za wieloletnią współpracę i piękny występ.

Marta i Kasia - dzięki Wam ta edycja w Rzeszowie odbyła się. Dziękuję za ponad trzy miesiące intensywnej pracy. Za zorganizowanie i przeprowadzenie akcji „Podaruj…”, za czuwanie nad zbiórkami w sklepach, za segregowanie, liczenie tylu kilogramów artykułów spożywczych i wiele, wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Jak same mówicie, ta edycja przyniosła dla nas wszystkich nowe wyzwania, myślę, że wkrótce czas na kolejne ;)

Tomek - dziękuję za wsparcie i za męską siłę potrzebną do dźwigania tylu kilogramów żywności.

Marta - dziękuję za przygotowanie wszystko plakatów, ulotek. Z roku na rok są piękniejsze.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

https://drive.google.com/drive/folders/1ZK4eqJddgN5VFzK22AtWd4Uv8nbDDfj_?usp=sharing 

Tekst: Małgorzata Frydrych

Zdjęcia: Gabriela Rzeszutek