BANER.jpg

Intencje Papieskie

Kwiecień 2025

O mądre korzystanie z nowych technologii
Módlmy się, aby korzystanie z nowych technologii nie zastępowało relacji międzyludzkich, odbywało się w atmosferze szacunku do każdego człowieka i pomagało stawić czoła kryzysowi naszych czasów.

Warto odwiedzić

Licznik

Pielgrzymka na Jasną Górę i do Łagiewnik

W sobotę 21 października 2017 roku punktualnie o godz. 1.00 w nocy grupa 45 pielgrzymów z Parafii Matki Bożej Królowej Polski wyruszyła na szlak pielgrzymkowy.

Pielgrzymka

na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

do Łagiewnik

 

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych co najmniej 50 tysięcy osób modliło się w krakowskich Łagiewnikach w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

Wśród nich byli pielgrzymi ze Słowacji, Filipin, Indii, Kanady, USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Włoch, a także Argentyny i Brazylii.

Także i wierni z naszej parafii wybrali się do Łagiewnik, by w tym świętym miejscu uczcić Boże Miłosierdzie.

W tym roku w pielgrzymce wzięła udział rekordowa liczba wiernych, bowiem w dwóch autobusach do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przybyło 103 pielgrzymów z rzeszowskiej parafii garnizonowej.

Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawowali ks. Paweł i Siostra Anna Kruziewicz ? nazaretanka.

Do pielgrzymki wierni naszej parafii przygotowywali się przez odprawianą od Wielkiego Piątku Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

Pielgrzymi uczestniczyli w centralnych uroczystościach w Bazylice Bożego Miłosierdzia o godz. 10:00.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Metropolita Krakowski Kardynał Stanisław Dziwisz.

Wraz z Kardynałem Mszę świętą odprawiało około stu kapłanów z całej Polski i zagranicy, m. in. z Argentyny i Brazylii. Wśród 15 tysięcy pielgrzymów byli przedstawiciele Słowacji, Filipin, Indii, Kanady, USA, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Włoch. W konfesjonałach spowiadało ponad 90 kapłanów.

W homilii Kardynał Dziwisz podkreślił dwa dary, które przynosi zmartwychwstały Chrystus: pokój i radość. Mówił także, że każdy chrześcijanin jest posłany, aby te dary nieść zagubionemu światu. Według niego, Kościół w sposób szczególny niesie je człowiekowi w sakramencie pojednania. ?To ogromne zadanie, jakie kapłani spełniają codziennie, także w tej bazylice pojednania, a w sposób bardzo intensywny przed wielkimi Świętami w zaciszu i dyskrecji konfesjonału. Warto o tym pamiętać pośród niespokojnych, często krzywdzących, kłamliwych nieraz debat o Kościele i jego roli! Tutaj dotykamy jego fundamentalnej misji Kościoła, misji pojednania człowieka z Bogiem i człowieka ze swoim sumieniem? ? zaznaczył Metropolita krakowski.

Dodał, że w naszej Ojczyźnie jest to misja szczególna, bo dotyczy jednania ludzi podzielonych z różnych powodów.

Hierarcha odwołał się do mistycznych doświadczeń św. Faustyny, która w miłosierdziu Boga dostrzegała szansę na zbawienie świata i człowieka i przypomniał, że zwracali na to uwagę dwaj poprzednicy papieża Franciszka: bł. Jan Paweł II oraz Benedykt XVI.

Po Mszy świętej był czas na indywidualną modlitwę przy relikwiach świętej Siostry Faustyny, oraz Błogosławionego Papieża Jana Pawła II w powstającym Centrum Jana Pawła II ?Nie lękajcie się?. Można było także uczestniczyć w kolejnej Eucharystii o godz. 12:00, którą celebrował Ordynariusz naszej Diecezji Biskup Kazimierz Górny.

O godz. 15.00 odbyło się w Bazylice nabożeństwo w Godzinie Miłosierdzia, które odprawił Kustosz łagiewnickiego Sanktuarium bp Jan Zając.

Modlitwa rozpoczęła się procesyjnym wniesieniem Najświętszego Sakramentu z Kaplicy Wieczystej Adoracji do Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo odprawiane było w języku polskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, angielskim i słowackim.

Zebrani w świątyni składali uroczyste wyznanie wiary w Chrystusa, który na krzyżu odkupił wszystkich ludzi. Dziękowali za łaskę wiary, która jest, jak podkreślał bp Jan Zając, ?głęboką i osobistą relacją z Bogiem?, na co kładzie nacisk obchodzony właśnie w Kościele Rok Wiary.

Słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego wierni modlili się za cały Kościół i świat, o pokój i miłosierdzie dla potrzebujących, za Ojca Świętego i kapłanów, za chorych i cierpiących, ludzi pogrążonych w nałogach, rodziny, młodzież i osoby starsze, za owoce peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w parafiach Archidiecezji Krakowskiej.

Po nabożeństwie pielgrzymi z Rzeszowa udali się w drogę powrotną do swoich domów. W autobusie panowała atmosfera modlitewna wypełniona modlitwą i śpiewem religijnych pieśni.

Po drodze nawiedzono jeszcze na cmentarzu w Machowej grób Otto Schimka austriackiego żołnierza, służącego w czasie II wojny światowej w Wehrmachcie, który został rozstrzelany za odmowę wykonania wyroku śmierci na polskich cywilach.

Wirtualny spacer

Image00009.jpg Image00004.jpg Image00002.jpg Image00005.jpg Image00010.jpg Image00006.jpg Image00003.jpg Image00008.jpg Image00007.jpg Wirtualny spacer po kościele

Polub nas na facebooku

Msze

Msze święte w niedziele i uroczystości
630, 800, 9301100, 12301800

Msze św. w dni świąteczne
 630, 900, 1800

Msze św. w dni powszednie 
 630, 700, 730 , 1800
w sobotę o godz. 1800 (liturgia z niedzieli)
----------------------------

Spowiedź
W dni powszednie codziennie  przed każdą Mszą św.
W niedziele i uroczstości podczas każdej Mszy św.
---------------------------------

Kancelaria Parafialna: 
w okresie wakacyjnym we wtorki i czwartki bezpośrednio po Mszy św.
czynna we wtorek i czwartek za wyjątkiem dni świątecznych
w godz. 16.30 do 17.30

 (w sprawach pilnych po każdej Mszy św. w zakrystii)

---------------------------
Uroczystości pogrzebowe
----------------------------

Kursy przedmałżeńskie
informacje

http://www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl/index.php/katechezy-przedslubne/

www.rodzina.rzeszow.pl

Hermanickie spotkania młodych

Zobacz stronę o naturalnym planowaniu rodziny